W dzisiejszych czasach na rynku jest spory wybór materiałów służących do izolacji termicznej. Jednym z najpopularniejszych produktów jest wełna mineralna. Jej rodzaje to wełna szklana i wełna skalna. W artykule wyjaśniamy, dla kogo rekomendowana jest wełna Petralana i dlaczego warto ją stosować płyty z wełny skalnej.
1. Jakie zastosowanie ma wełna Petralana?
2. Dla kogo wełna skalna?
3. Skuteczne metody wykonania izolacji termicznej
Petralana to polska firma z siedzibą w Bytomiu. Jest to pierwsza w 100% krajowa marka, która specjalizuje się między innymi w produkcji wełny skalnej. Firma koncentruje się na tym, by jej produkty były najwyższej jakości. Co ważne przy wełnie mineralnej, zastosowanie mają technologie produkcji w pełni bezpieczne dla środowiska naturalnego. Wełna Petralana powstaje ze starannie wyselekcjonowanych surowców. Marka współpracuje ze sprawdzonymi dostawcami. Podstawowym surowcem są skały wulkaniczne, dzięki którym płyty z wełny skalnej są wyjątkowo odporne na ogień. Co więcej, produkt jest idealnym rozwiązaniem do izolacji termicznej — akustycznej. Już teraz warto zamówić produkty takie jak Wełna Petrafas 34.
Jakie zastosowanie ma wełna Petralana?
Jeśli chodzi o wełnę Petralana, to może być ona wykorzystywana przy różnych projektach budowlanych. Najczęściej chodzi o wykonanie izolacji przeciwogniowej (stosowane do wewnątrz i na zewnątrz). Płyty służą również do izolacji termicznej (akustycznej jednocześnie). Produkt świetnie sprawdzi się w miejscach takich jak poddasze użytkowe i nieużytkowe, ściany działowe lub osłonowe, sufity podwieszane, stropodachy wentylowane i podłogi na legarach. Płyty z wełny skalnej jak najbardziej mogą służyć do wypełnienia konstrukcji szkieletowych domów drewnianych i do konstrukcji elewacyjnych. Przykładowym produktem zalecanym na poddasza jest Wełna Petralight. Ten rodzaj wełny występuje w grubościach od 5 do 20 cm.
Dla kogo wełna skalna?
Wełna skalna Petralana to propozycja dla inwestorów i wykonawców, którzy przeprowadzają remonty, rewitalizacje kamienic i innych obiektów mieszkalnych, realizują inwestycje budowlane mieszkaniowe i użytkowe. Przy wyborze wełny skalnej należy kierować się jej właściwościami. Płyty są polecane do izolacji termicznej, akustycznej i przeciwogniowej. Zabezpieczenie przeciwpożarowe w postaci wełny skalnej to również zagwarantowanie sobie lub mieszkańcom bezpieczeństwa. Jest to ważne w każdych warunkach mieszkaniowych, ale lokale położone na wyższych kondygnacjach są narażone na dłuższą drogę ewakuacyjną w razie pożaru. Dlatego warto wybierać produkty ognioodporne, które opóźniają lub uniemożliwiają rozprzestrzenianie się ognia. Sytuacji tego rodzaju nigdy nie da się przewidzieć, zatem trzeba planować całą inwestycję tak, by uwzględniała materiały trudnopalne i niepalne typu wełna na poddasze Petralana.
Skuteczne metody wykonania izolacji termicznej
Współcześnie do zastosowania wełny skalnej przekonuje ekonomia gospodarstwa domowego. Chodzi o to, by dom lub mieszkanie miało odpowiednią izolację termiczną. Pozwala to na oszczędzanie na ogrzewaniu w sezonie jesienno — zimowym. Każdy wie, że od momentu wystąpienia kryzysu energetycznego, koszty eksploatacji stale wzrastają i nikt do końca nie jest w stanie przewidzieć, jakie będą faktury za sezon grzewczy. Inną sprawą jest to, że Unia Europejska w ostatnim czasie sygnalizuje wprowadzenie zmian związanych między innymi z docieplaniem budynków. Warto skoncentrować się na stosowaniu produktów marek, które szanują ekologię i wytwarzają produkty w przyjazny dla środowiska naturalnego sposób.