Dlaczego warto kupić mieszkanie w Gdańsku?

Gdański rynek deweloperski nieustannie się rozwija z racji tego, że Gdańsk jest bardzo atrakcyjnym miejscem do życia. Głównie ze względów finansowych, ale także i z uwagi na komfort mieszkania szczególną popularnością cieszą się w Gdańsku mieszkania w nowym budownictwie. W niniejszym artykule przedstawione zostały argumenty wskazujące na korzyści zamieszkania w mieszkaniu w Gdańsku.

Gdańsk – dlaczego warto?

Gdańsk ma wiele zalet. Główną z nich jest to, że miasto to położone jest nad Morzem Bałtyckim i stwarza możliwości obcowania z naturą. Każdego roku do Gdańska i okolic tego miasta przybywa tysiące turystów pragnących wypocząć na plażach, powdychać jod, spacerować brzegiem morza wsłuchując się w szum fal oraz zwiedzić Gdańsk. Zabytków i miejsc do zwiedzania w Gdańsku nie brakuje. Doceniają je zarówno turyści, jak i mieszkańcy Gdańska ceniący sobie historię oraz sztukę. Długi Targ, Fontanna Neptuna, Bazylika Mariacka, Brama Wyżynna i Droga Królewska – to zabytki, które zna niemal każdy. Mieszkając w Gdańsku warto jednak od czasu do czasu udać się do parku oliwskiego, portu morskiego w Gdańsku, zwiedzić Muzeum Bursztynu, zobaczyć Stary Żuraw Portowy. Życie w pięknym otoczeniu to nie jedyna zaleta Gdańska. Niezwykle ważny dla każdego jest rynek pracy, a gdański rynek pracy jest bardzo rozbudowany i zróżnicowany. W Gdańsku i w okolicach tego miasta zatrudnienie znajdą wszystkie osoby, które chcą pracować – niezależnie od ich wykształcenia, umiejętności czy wyuczonego zawodu. Uzyskanie wymarzonej pracy ułatwia oferta edukacyjna Gdańska – od najmłodszych lat dzieci mogą specjalizować się w danej dziedzinie uczęszczając do profilowanych żłobków, przedszkoli, szkół podstawowych, średnich i wyższych lub na zróżnicowane zajęcia dodatkowe. Dodatkowo Gdańsk jest miejscem doskonale skomunikowanym – na jego obszarze funkcjonuje Szybka Kolej Miejska, kursują tramwaje, autobusy, pociągi. Jest tam także port lotniczy oraz mnóstwo ścieżek rowerowych i pieszych.

Mieszkanie w Gdańsku – dlaczego warto

Warto być właścicielem mieszkania w Gdańsku w nowym budownictwie z kilku powodów. Pierwszym z nich jest fakt, iż mieszkanie takie zawsze można z łatwością wynająć: studentom, turystom, rodzinom. Zakup mieszkania gotowego do odbioru w Gdańsku jest również świetną inwestycją na przyszłość – można w nim zamieszkać samemu lub wyremontować i sprzedać z zyskiem od razu lub po jakimś czasie gdyż wartość nieruchomości w Gdańsku nie maleje.
Życie w mieszkaniu w Gdańsku jest bardzo wygodne. Nowe budownictwo zapewnia doskonałą izolację ciepła, więc właściciele mieszkań nie muszą ponosić wysokich kosztów ogrzewania nieruchomości. W przeciwieństwie do mieszkańców domów, właściciele mieszkań nie muszą martwić się o koszenie trawy (z wyjątkiem właścicieli mieszkań na parterze, do których przynależy ogródek), naprawy (elewacji, dachu, części wspólnych, elektryki, rur itp.), ogrzewanie (jeśli podłączone jest ogrzewanie miejskie lub w budynku wielorodzinnym funkcjonuje kotłownia, którą ktoś zarządza). Wszystkie te kwestie regulowane są przez zarząd wspólnoty odpowiedzialny za zapewnienie mieszkańcom wszelkich, przegłosowanych na zebraniu wspólnoty udogodnień. Dla osób nie mających czasu lub nie znających się na tego typu czynnościach jest to niewątpliwie ogromne udogodnienie.

Activa – dlaczego warto kupić mieszkanie właśnie od tej firmy?

Activa jest firmą mającą wieloletnie doświadczenie działalności w branży i cieszącą się rekomendacjami wielu klientów. Jednakże nie są to jedyne powody, dla których kupujący decydują się na zakup mieszkania Gdańsk gotowe do odbioru lub okolicach właśnie od tego dewelopera. Zwracają oni uwagę także na atrakcyjne ceny sprzedażowe, niezwykle wysoki standard wykonania budynku i wykończenia jego wnętrz, oryginalne projekty zabudowy, terminowość oddania do użytku nieruchomości, łatwość w kontaktach między klientem a firmą.

Zakup mieszkania w Gdańsku – podsumowanie

Zakup mieszkania w Gdańsku jest marzeniem stosunkowo łatwym do spełnienia, wymagającym niewielkiego wysiłku – zwłaszcza jeśli decydujemy się na zakup nieruchomości od sprawdzonej firmy deweloperskiej. Mieszkanie w Gdańsku jest przede wszystkim bardzo opłacalną inwestycją, mogącą – zarówno w krótkiej jak i w dłuższej perspektywie czasu – przynieść wymierne korzyści.

Jeżeli szukasz mieszkania w okolicach Gdańska, np. w Pruszczu Gdańskim, to warto poznać ofertę Activa dostępną na stronie https://activa.pl/oferta/mieszkania-pruszcz-gdanski