Inteligentne sterowanie oświetleniem dla efektywności i Twojej wygody

Zastanawiasz się nad inwestycją w inteligentne oświetlenie domu? To jeden z elementów systemu smart home. Odpowiednio zaprojektowany i wdrożony system sprawi, że Twoje codzienne życie będzie jeszcze wygodniejsze i bezpieczniejsze. To również sposób na wygenerowanie realnych oszczędności w ramach optymalizacji zużycia prądu przez oświetlenie. Sprawdź, na czym to polega i jak może wpłynąć na Twoje życie.

Czym jest inteligentne oświetlenie w domu?

W ramach systemów smart home stosuje się m.in. inteligentne oświetlenie domu. Pozwala ono na zwiększenie kontroli pracy punktów świetlnych zastosowanych w obrębie nieruchomości. Dotyczy to zarówno oświetlenia wewnętrznego, jak i zewnętrznego. W skład takiego systemu wchodzą przede wszystkim: lampy, instalacja elektryczna, czujniki ruchu, czujniki zmierzchowe, czujniki światła, sterowniki, przekaźniki, ściemniacze, włączniki i wyłączniki i inne elementy. Działanie układu opiera się na nowoczesnej technologii. Daje to spory potencjał w kontekście programowania ustawień oświetlenia. Jego pracę w pełni dopasujesz do swoich potrzeb.

Zwiększona wygoda i poprawa efektywności energetycznej to nie wszystko

Bez dwóch zdań zastosowanie inteligentnego sterowania w nieruchomości przekłada się na codzienny komfort życia domowników. Przede wszystkim oświetlenie można zaprogramować w ten sposób, aby w określonych godzinach lub przy określonym natężeniu światła słonecznego (np. w trakcie zmierzchu) włączało się automatycznie. Czujniki ruchu sprawiają, że nie trzeba ręcznie włączać światła. Zapala się automatycznie, gdy czujnik wyłapie ruch użytkownika.

Przekłada się to na optymalizację zużycia prądu w nieruchomości. Światło włącza się tylko wtedy, gdy jest to potrzebne i tam, gdzie przebywają ludzie. Ponadto można ustawić automatyczne wyłączanie się światła po określonym czasie. W ten sposób redukuje się straty finansowe związane z nieopatrznym pozostawieniem włączonej lampy przed wyjściem do pracy lub do szkoły.

Warto zwrócić uwagę również na aspekt bezpieczeństwa. Inteligentne oświetlenie schodów wewnątrz domu sprawi, że nie będzie potrzeby ręcznego szukania włącznika podczas przemieszania się pomiędzy piętrami i zredukuje się ryzyko wypadku. Przydaje się to również w przypadku schodów zewnętrznych. Systemy tego typu powalają też na zaprogramowanie ich włączania i wyłączania, a także zdalne sterowanie podczas wyjazdu wakacyjnego lub innej dłuższej nieobecności. Dzięki temu sprawia się wrażenie obecności domowników w nieruchomości i minimalizuje ryzyko występowania włamań.

Zainwestuj w swoją wygodę i bezpieczeństwo

Już dziś możesz podjąć decyzję o zwiększeniu swojego bezpieczeństwa i wygody w ramach inwestycji w inteligentne oświetlenie LED. Ekspertami od tego typu realizacji są przedstawiciele firmy SmartHousing. Od lat projektują szyte na miarę systemy smart home oraz rozwiązania z obszaru inteligentnego sterowania oświetleniem. Zachęcamy do kontaktu ze specjalistą firmy w celu poznania szczegółów współpracy oraz uzyskania indywidualnej oferty. SmartHousing możemy polecić z pełną odpowiedzialnością.