Chcemy tanio ogrodzić nasz dom, jakie są możliwości?

Ogrodzenie jest jednym z ważniejszych elementów , które należy wykonać, by zabezpieczyć mienie prywatne, firmowe czy państwowe. Ogrodzenie da nam poczucie bezpieczeństwa, a w mieście zapewnić może prywatność poprzez zastosowanie odpowiednich przęseł lub siatek. Ogrodzenie może być kosztowne, ale nie musi. Jeśli nie chcemy wydawać na ogrodzenie dużej sumy pieniędzy to powinniśmy zastosować którąś z poniższych propozycji.

Oczywiście ceny będą się różnić w zależności od dostawcy, ale zaproponujemy tutaj siatki które powinny być najtańszymi propozycjami.

Najtańsze ogrodzenie domu – siatka leśna

Siatki leśne może nie sprawdzą się zbyt dobrze w mieście, ale za to poza miastem będą sprawdzać się doskonale. Siatki leśne są zabezpieczone przed korozją, jest to warstwa cynku, który chroni siatkę. Siatki leśne występują w kilku typach, od przeznaczonych na ogrodzenia tymczasowe aż po trwalsze typy siatek, przeznaczone do ogrodzeń stałych. Do ogrodzeń stałych proponujemy następującą siatkę : 160/23/15 z drutów minimum 2/2.5 mm. Co te cyfry oznaczają? 160 to wysokość podana w centymetrach, 23 to ilość drutów poziomych. 23 to dużo i siatka jest zagęszczona wysoko. Ostatnia liczba – 15 oznacza co ile centymetrów puszczany jest drut pionowy 15 to najbardziej gęsta siatka leśna. Grubość drutów również powinna być odpowiednia: 2/2,5 mm to często oznaczenie siatek o nazwie medium.

Ogrodzenie z siatki ślimakowej bądź zgrzewanej

Lekkie siatki ślimakowe bądź zgrzewane również mogą okazać się dobrym wyborem. Siatka ślimakowa o dużym oczku i cienkim drucie będzie atrakcyjna cenowo, chociaż nie będzie zbyt odporna na uszkodzenia mechaniczne. Siatka ślimakowa może mieć oczko o wielkości 70-80 mm i może być wykonana z drutu powlekanego np. o grubości 1,9/3 mm. Można takie siatki nabyć głównie w marketach budowlanych lub w internecie. Standardowa wysokość ogrodzenia z siatki ślimakowej i zgrzewanej wynosi 150 cm.

Z kolei siatki zgrzewane również są stosunkowo delikatne i mało odporne na uszkodzenia mechaniczne. Natomiast tak jak siatki ślimakowe są powlekane. Zabezpieczenie antykorozyjna w obydwu przypadkach może być wystarczające w zupełności do normalnego użytkowania.

Lekkie ogrodzenia z paneli ogrodzeniowych

Ostatnią naszą propozycją są ogrodzenia z paneli ogrodzeniowych. Jeśli wybierzemy tanią opcję nadal będziemy mogli wykonać trwałe ogrodzenie za niewielką kwotę. Ogrodzenie z paneli jest najdroższą z naszych propozycji w tym artykule. Panele ogrodzeniowe możemy stosować wszędzie i przy domu i wokół firmy. Chociaż ogrodzenie firmy powinniśmy wykonać z masywniejszych paneli. Panele powinny mieć grubość drutu 4 mm, mniejsze również się zdarzają ale są bardzo delikatne. Wysokość standardowa: 150 cm. Wielkość oczka może się różnić, i od tego będzie zależeć cena paneli ogrodzeniowych.